بیا که تا از هم جدا شویم

ای روان من ، من اکنون تو را همه چیز داده ام ، واپسین چیزم را نیز ، و دوستانم همه در تو تهی شده است . بدان که واپسین چیزم همین بود که تو را آواز خواندن فرمودم !

با این فرمان به آواز خواندن ، اکنون بگو ، بگو کدام یک از ما باید شکر گزار باشد ؟ اما همان به که بخوانی . بخوان ، ای روان من ، و بگذار تا من شکر گزار باشم ...

 

***

 

جهان ژرف است ؛ ژرف تر از آنچه روز هرگز گمان کرده است . همه چیز را در پیش روی روز بزبان نمی باید آورد  . باری روز فرا می رسد . بیا که تا از هم جدا شویم !

 

ای آسمان که بر فراز منی ، ای شرمگین ! ای شعله ور ! ای تو شادمانیِ من پیش از دمیدن خورشید ! روز می آید . بیا تا که از هم جدا شویم !

چنین گفت زرتشت!

 

(چنین گفت زرتشت – داریوش آشوری –موسسه انتشارات آگاه – چاپ شانزدهم 1380 )

/ 9 نظر / 6 بازدید
رها

قشنگ بود. سالهاست این کتاب گوشه کتابخانه مان ماده چند باری هم سعی کردم بخوامنش امات خیلی سنگین است برایم. متن خوبی را انتخاب کردید.

امير

هر انسان پنجره ای ست به سوی خدا. اگر اندوهگين باشد. اگر به شدت اندوهگين باشد.

قهوه چی

بارها خواسته ام اين چنين گفت زرتشت را بخوانم ولی نشد. نميدانم چرا.

Fati

هر انسان در شادی خدا را پيدا ميکند خلقت بر اساس شادمانی است(حالا هين شاعرها بذار هی از غم بگن) ضمناْ تنبل من به جات پينگ کردم .شايد ياد بگيری

طيبه

تعجب کردم جناب کوقه بعد از ماه ها بنويسه تازه پينگ هم بکنه / منم اين کتاب رو نخوندم. جملات زيبايی داره

کوقه

اينی که بجای من انجام دادی يعنی چه !!؟؟

امير

فاطی!تو چه پدر کشتگی با غم ودرد و شاعرها داری؟ رسماْاعلام(اعلان)جنگ کردی. اون جمله از من نيست.اول کتاب مصطفی مستور نوشته شده.حتماْ کتابهاشو بخوانيد. کوقه!مخلصيم.برای حمله به فاطی از وبلاگت استفاده شد.

Fati

با شاعرها پدر کشتگی ندارم ولی با غم و درد چرا دارم خيلی هم زياد چون تبديل شده به يه بيماری در کشور ما يه جور مازوخيسم که اگه درد نداشته باشی انگار مريضی.نصف بيشترشم زير سر همين شاعراست فرقی نداره مستور يا هر کی ديگه از ريشه با جمله مخالفم! تو چرا يه وبلاگ نميزنی که آدم مجبور شه بياد وبلاگ مردم کل کل جناب کوقه(ره) ۱۰۰ بار گفتم پينگ چيه باز ميگه اينی که گفتی يعنی چه؟

کوقه

ماييم که اصل شادی و کان غميم سرمايه داديم و نهاد ستميم پستيم و بلنديم و زياديم و کميم آيينه ی زنگ خورده و جام جميم